СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОН стравуваат од нови насилства во текот на ноќта во Судан

Претставникот на ОН за Судан денеска изрази стравување од ново насилство во текот на ноќта во земјата каде што утринава беше извршен воен удар и беа уапсени премиерот и неколку членови на владата и повика на „дијалог и враќање на уставниот поредок “.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close