0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОН: Светот е далеку од климатските цели, емисиите на стакленички гасови се зголемуваат

Концентрациите на стакленички гасови достигнаа рекордно ниво во 2020 година, објави денеска агенцијата на ОН - Светската метеоролошка организација, предупредувајќи дека светот е далеку од постигнување цели за ограничување на покачувањето на температурата.

Back to top button
Close
Close