СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОН: Претставници на ОН приведени во Етиопија за „терористички акт“

Обединетите нации денеска соопштија дека најмалку 16 службеници на светската организација се приведени во главниот град на Етиопија, а владиниот портпарол изјави дека тие се приведени поради „учество во терор“, додека во земјата е на сила вонредна состојба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close