ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

ОН предупредува дека не треба да се занемарат другите кризи во светот поради Украина

Високиот комесар за бегалци при ОН Филипо Гранди предупреди дека не смеат да се игнорираат кризите во другите делови на светот и луѓето на кои им е потребна помош поради хуманитарната и политичката криза предизвикана од војната меѓу Русија и Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close