СветСвет.Портал

ОН: Меѓународната заедница да спречи претстојна катастрофа во Мјанмар

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Бачелет предупреди за сериозно кршење на човековите права под воена власт во Мјанмар и ја повика меѓународната заедница да стори повеќе за да спречи ескалација на конфликтот, објави „А Њуз“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close