Свет

ОН: ИД во минатата година значително ја зголеми употребата на беспилотни летала

Високиот претставник на ОН за борба против тероризмот, Владимир Воронков, рече дека и покрај територијалниот пораз и последователните загуби, ИД останува закана за меѓународниот мир и безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close