СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОН: Ердоган и Путин да гарантираат мир во Идлиб

Во пресрет на средбата помеѓу претседателот на Турција и на Русија, Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин, специјалниот пратеник на Обединети нации за Сирија, Геир Педерсен ги повика да помогнат за обезбедување на мир во сириската провинција Идлиб

Back to top button
Close
Close