СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОН го осудија упадот на демонстрантите во парламентот на Либија во Тобрук

„Правото на народот на мирни протести треба да се почитува и заштити, но немирите и вандализмот, како што е вчерашната рација во седиштето на Претставничкиот дом во Тобрук, се целосно неприфатливи“, напиша на Твитер Стефани Вилијамс, специјален советник на ОН за Либија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close