0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОН: Бројот на внатрешно раселени лица во светот достигна светски рекорд – 48 милиони луѓе

Бројот на внатрешно раселени лица кои бараат подобар живот достигна светски рекорд - 48 милиони луѓе се бегалци од нивните земји поради разни видови конфликти, изјави специјалниот известувач на ОН за внатрешно раселени лица Сесила Хименез-Дамари за време на говорот пред Третиот комитет на Генералното собрание на светската организација.

Back to top button
Close
Close