0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштество

Онлајн работилница на ФАО за климатски-паметно земјоделство и органско производство на зеленчук

Во рамки на VIII Симпозиум за Југоисточна Европа (ЈИЕ) за зеленчук и компири што се одржува овој викенд во Охрид, денеска ќе се одржи онлајн работилница на Организацијата за храна и земјоделство при Обединетите нации (ФАО) за климатски-паметно земјоделство и органско производство на зеленчук во заштитено одгледување.

Back to top button
Close
Close