0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

Онлајн конференција за борба против трговија со луѓе по повод Европскиот ден на жртвите од криминал

Онлајн конференција насловена „Борбата против трговија со луѓе во Северна Македонија: Како до подобра превенција и заштита?“ денеска ќе се одржи на платформата ЗУМ во организација на Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ по повод 22 Февруари, Европскиот ден на жртвите од криминал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close