Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Омразата кон ЛГБТИ-лицата, управувањето во фудбалот, труењето на Алексеј Навални на зимската сесија на ПССЕ

Зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) се одржува во Стразбур, хибридно - со физичко и видеоприсуство на пратениците од 47 земји членки на Советот на Европа, додека новинарите поради актуелната здравствена ситуација со пандемијата се повикани да ја следат преку интернет, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close