БалканДописници СветСвет.Слајдер

Омикрон „стигна“ во Албанија, ќе се анализираат примероци во странски лаборатории

Албанската министерка за здравство, Огерта Манастирлиу, рече дека како и сите други земји и Албанија е загрижена кога станува збор за ширењето на варијантата Омикрон во повеќе земји, упатувајќи апел за имунизација од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close