0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Омикрон сојот на коронавирусот веќе е регистриран во Велика Британија, Германија, Италија, Белгија….

Британскиот премиер Борис Џонсон најави нови мерки што се однесуваат на построги правила за тестирање за луѓето кои пристигнуваат во земјата и носењето маски во некои области. -Ќе бараме секој кој ќе влезе во Обединетото кралство да направи ПЦР тест до крајот на вториот ден по пристигнувањето и да се изолира додека не добие негативен резултат, рече Џонсон на прес-конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close