ЕвропаЕвропа.Портал

Омикрон би можел да биде доминантен во Франција до крајот на јануари, тврди француски научник

Омикрон би можел да стане доминантен сој на коронавирусот во Франција до крајот на јануари, но во меѓувреме би требало да биде можно да се помине пријатен Божик доколку се преземат чекори за борба против Делта сојот, изјави денеска главниот научен советник по првиот случај на Омикрон во парискиот регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close