0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Олимпијадата во Бризбејн ќе чини пет милијарди австралиски долари

Трошоците за организација на Олимписките игри 2032 година во Бризбејн веројатно ќе ја надминат проценката од пет милијарди австралиски долари (3.72 американски долари), соопшти денеска министерот за спорт Ричард Колбек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close