ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Олаф Шолц посветено ќе работи за ЕУ, вели шефицата на Европската централна банка

Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, рече дека е убедена дека новиот германски канцелар Олаф Шолц посветено ќе работи на зајакнување и интеграција на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close