ЕвропаЕвропа.Портал

Олаф Шолц: Конзервативците треба да одат во опозиција

Кандидатот на германските социјалдемократи за канцелар, Олаф Шолц, чија партија освои тесно мнозинство на вчерашните парламентарни избори, денеска оцени дека конзервативците треба да заминат во опозиција, бидејќи тие се на второ место според изборниот резултат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close