СветСвет.Слајдер

Околу 600 мигранти се враќаат од Белорусија во Ирак

Околу 600 Ирачани, заробени со недели во граничната област меѓу Белорусија и Полска, се очекува денеска да се вратат во своите домови, соопштија ирачката влада и претставници на курдскиот автономен регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close