0_Спорт.ПорталОстанато

ОИ 2024: Свеченото отворање во центарот на Париз место на стадион

Вообичаената пракса на отворање на Олимписките игри на спортски стадион би можела да биде прекината на Игрите 2024 во Париз, откако организаторите најавија можно сценарио свеченоста да биде одржана во строгиот центар на француската престолнина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close