0_Web_АктуелноСвет

Озонската дупка над Антарктикот е поголема од вообичаено

Озонската дупка над јужната хемисфера оваа година е поголема од вообичаеното и веќе ја надмина големината на Антарктикот, соопшти денеска Службата за атмосферски надзор на Европската унија, Коперник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close