СветСвет.Портал

ОЕЦД: Се уште е рано за владите да започнат со намалување на поддршката

Глобалната економија е на пат кон брзо закрепнување, но се уште е рано за владите да започнат со намалување на поддршката, и покрај зголемената инфлација, објави ОЕЦД во во ажурираните економски прогнози.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close