Дописници МКДКултураКултура.Портал

Од утре почнува 25-тиот јубилеен меѓународен фестивал за поезија „Денови на Наим“

Од утре до сабота во Тетово ќе се одржува 25. издание на меѓународниот фестивал за поезија „Денови на Наим“.  Свеченото ќе се одржи во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close