0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштество

Од среда биоразградливите кеси ќе чинат 15 денари

Министерството за животна средина и просторно планирање денеска преку соопштение ја потсетува јавноста дека од 1 декември 2021 година (среда) стапува во сила обврската за наплата на кесите за носење стоки од новиот Закон за управување со пакување и отпад од пакување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close