БалканДописници Свет

Од сателити, до кинески јазик, нуклеарна централа и подводен тунел со Италија: Најсензационалните изјави на албанските премиери во парламентот

Изјавата на албанскиот премиер Еди Рама дека владата планира да испрати два сателита во вселената следната година, предизвика бурни реакции во медиумите и на социјалните мрежи, добивајќи многу поддржувачки, но и иронични коментари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close