0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакетОпштество

Од сабота значително потопло, на повеќе места над 30 степени

Времето денеска е сончево со слаб до умерен ветер од северен правец и  максимална температура од 19 до 27 степени. Во Скопје температурата ќе достигне 24 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close