0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници МКДСторија

Од рекреација до совладување на предизвикот наречен маратонско трчање

Александар Сашо Стоичовски е делчевецот, кој повеќе од 20 години живее во Скопје, а во последните околу осум години целосно е посветен на атлетиката. Почетоците во овој спорт му се од 2014 година, a една од трките на која прв пат учествувал е токму трката во Делчево организирана под мотото „Делчево трча за здрав живот“. Трката се одржа во 2015 година и е отскочна даска на Сашо во маратонското трчање, што потоа чекор по чекор резултира со негово учество на познати светски маратони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close