Дописници МКДОпштински вести

Од протестите во Тетово, приведени двајца демонстранти и повредени четворица полицајци

Тетовската полиција информира дека за време на денешниот протест во градот и Мала Речица има повредени полицајци како и приведени лица меѓу демонстрантите.

Тетово, 17 септември 2021 (МИА) – Тетовската полиција информира дека за време на денешниот протест во градот и во Мала Речица има повредени полицајци, како и приведени лица меѓу демонстрантите.

– Полициски службеници на СВР Тетово лишија од слобода две лица, 52-годишник од Тетово и 31-годишник од Кичево, поради нивна инволвираност во денешниот протест. Полесно се повредени четворица полициски службеници, информира портпаролот Марјан Јосифоски.

Според информациите на СВР Тетово, во координација со јавен обвинител, се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе следуваат соодветни поднесоци. ас/оџ/

Back to top button
Close
Close