Видео изјаваСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Од последната ерупција на вулканот Семеру досега загинаа 34 лица, а 17 се водат за исчезнати

-Според последниот биланс, загинати се 34 лица, а 17 се водат за усчезнати, рече портпаролот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close