Дописници МКДКултураКултура.Портал

Од понеделник 24. Меѓународен театарски фестивал – Денови на комедија во театарот во Куманово

НУЦК „Трајко Прокопиев“ и годинава го организира меѓународниот фестивал „Денови на комедија“, кој ќе почне на 27 септември, соопштија надлежните од установата на денешната прес-конференција.

Back to top button
Close
Close