0_Web_АктуелноДописници МКДОпштествоОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Од напад на дива свиња почина ловџија од село Долни Дисан

Жител на село Долни Дисан починал денеска од повреди од дива свиња кон која пукал, а не ја погодил, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close