БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Од кампот „Ал- Холит“ во Сирија извлечени четири жени и девет деца на албански борци на ИД

Ова е четврта група на албански жени и деца кои се извлечени од кампот „Ал-Холит“ или вкупно 38 досега. Се смета дека во кампот се уште има најмалку триесеттина албански жени и деца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close