ОпштествоХроникаХроника.Портал

Од залутани куршуми повредено момче и оштетена шофершајбна

МВР соопшти дека вчера се забележани два инцидента од залутани куршуми - едниот во Кондово каде е повредено момче, а другиот во село Љубин каде е оштетена шофершајбна на возило „шкода октавија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close