БалканБалкан.ПорталБизнис

Од ЕБОР за Србија лани инвестиции од речиси половина милијарда евра

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и пружи силна поддршка на Србија во текот на 2021 година, инвестирајќи речиси половина милијарда евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close