0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталИнфопакетСостојба на патиштата

Од денеска времен режим на сообраќај на патот Велес – Градско и од Ново Лагово до Боротино

Поради градежни работи за „Рехабилитација на Регионален пат Р1102, делница Велес – Градскo”, наведената делница ќе биде затворена за сообраќај од денеска па во наредните девет месеци, согласно одобрениот Времен режим на сообраќај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close