0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Од денеска во Бугарија стапува во сила зелениот сертификат, илјадници деца остануваат дома

Од полноќ во Бугарија стапи на сила зелениот сертификат за КОВИД-19 за сите активности во затворен простор и за посета на сите јавни затворени места освен аптеки, банки и продавници за храна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close