БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Од Грција за Португалија заминаа 48 бегалци

Од атинскиот аеродром, за Португалија, заминаа 43 Авганистанци, признаени бегалци и баратели на азил, во рамките на билатералниот договор меѓу двете земји за релокација на 1.000 бегалци, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close