ПолитикаПолитички партии

Одржувањето предвремени избори не е поврзано со датумот за преговори со ЕУ, смета Мицкоски

И да добиеме и да не добиеме датум за преговори во јуни, потребно е да имаме предвремени парламентарни избори, затоа што народот тоа го бара од нас политичарите. Нашата држава се движи во погрешна насока и оваа Влада треба да си замине, рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close