ОстанатоСпорт

Одржан 53. Државен Шампионат во традиционално карате

Единаесет клубови со 68 натпреварувачи беа дел од 53. Државен Шампионат во традиционално карате во кихон за деца и фукуго, когокумите и кумите за сениори-јуниори и кадети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close