0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Одреден притвор на шестмина осомничени за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски волтаици

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и за двајца поранешни управители во компанијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close