0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Одредени осминафиналните двојки во фудбалскиот Куп

Бранителот на трофејот Силекс ќе игра против струмичка Беласица во осминафиналето во Македонскиот фудбалски куп, додека во локалното дерби, Вардар ќе го пречека тимот на Скопје, а Шкендија ќе игра против соседот Ренова, одлучено е денеска со жрепка.

Back to top button
Close
Close