Посетете ја новата веб страна на МИА
АБНА

Одобрени 1,2 милиона лева за научни истражувања во сферата на зачувување на животната средина и за борба со елементарните непогоди

Истражувањето го спроведуваат 14 институти на БАН, пет институти на Земјоделската академија при Министерството за земјоделство, храна и шумарство, шест високи школи и Националниот центар за јавно здравје и анализи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close