БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Одобрени две инвестиции за фотонапонски електрани во вкупна вредност од 116 милиони евра

Владата на денешната седница одобри две инвестиции за соларни електрани во вкупен износ од 116 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close