БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Одобрени две инвестиции за фотонапонски електрани во вкупна вредност од 116 милиони евра (КРГ)

Владата вечерва издаде соопштение во кое ги корегираше местата каде треба да се градат двете соларни електрани во вкупен износ од 116 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close