Оригинални текстови

Одлуки од 120-тата седница на Владата

Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна 120-та седница им оддаде почит на жртвите од трагичната сообраќајна несреќа во Бугарија, изрази сочувство до нивните семејства и донесе одлука да биде прогласена тридневна жалост на територијата на целата држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close