0_Македонија.ПорталОпштество

Одлуки од денешната седница на Уставниот суд

Уставниот суд на денешната седница ја отфрли иницијативата поднесена од политичка партија Левица од Скопје за поведување постапка за оценување на уставноста и законитоста на Точка 5 од Упатството за платено политичко рекламирање за Локалните избори 2021 бр.01-3457/1 од 21.09.2021 година, донесено од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close