Дописници МКД

Одлука за спроведување оценка на Планскиот документ за Стратегија за рурален развој на Општина Охрид за периодот 2022 – 2027 година

Општина Охрид ја објави Одлуката за спроведување на стратегиска оцена на влијанието врз животната средина, за планскиот документ Стратегија за рурален развој на Општина Охрид 2022- 2027 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close