0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Одложено рочиштето во случајот „Плацови на Водно“

Главната расправа за предметот со КОК бр. 63/21 во јавноста познат како „Плацови на Водно“, која требаше да се одржи денеска, се одлага по известување дека еден од обвинетите се наоѓа во домашна изолација по добиен позитивен тест на коронавирусот, соопшти Основниот кривичен суд Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close