0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

САД преплавени со пиштоли

Уште 71 милиона огнено оружје се увезени во истиот период - во споредба со само 7.5 милиони извезено – подвлекувувајќи дека земјата буквално „плива“ во лично оружје, што го поттикна растот на оруженото насилство, убиства и на самоубиства, се навеудва во извештајот на американското Министерство за  правда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close