0_Магазин.ПорталМагазинСемејство

Одгледувањето дете до 18 години во Германија чини вкупно 150.000 евра

Има и добра вест во оваа пресметка... Доколку во домаќинството има повеќе деца, просечните трошоци по дете се и помали. Тоа, главно затоа што може да се купува, готви и планира во поголеми количини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close